ויולה אירועים - איך לבחור טבעות נישואין?

איך לבחור טבעות נישואין?

במהלך ההכנות לחתונה ההולכת ומתקרבת, ולאחר שכבר בחרתם אולם או גן אירועים במיקום מרכזי ונגיש בלב גוש דן, בחרתם מנות לתפריט העשיר והמגוון והזמנתם אטרקציות, צלם ותקליטן, עליכם לזכור כי יש גם לרכוש בזמן טבעות נישואין.

על פי ההלכה היהודית את הקידושין ניתן לבצע בשלוש דרכים- כסף, שטר או ביאה, כיום מקובל לבחור באפשרות שווה כסף באמצעות טבעת נישואין העשויה מזהב או מכסף חלק. בדתות רבות נהוג שהחתן יענוד על אשתו הטרייה טבעת נישואין, ובהתאם למנהגי הדת יש גם דתות בהן האישה עונדת טבעות אירוסין לגבר כחלק מהטקס. ביהדות האורתודוקסית לא מקובל שהאישה תענוד על אצבע בעלת טבעת, אך מאחר וגברים רבים מעוניינים לענוד את הטבעת המעידה על כך שהם נשואים לבחירת לבם, מקובל שהאישה תעניק את הטבעת כמתנה לאחר טקס הקידושין.

מחויבות לברית הנישואין

טקס הענקת טבעות הנישואין נחשב לאחד מרגעי השיא בחופה, למרות שמקובל להעניק טבעות יחסית פשוטות העשויות לרוב מזהב. מי שמקפיד על כללי ההלכה בוחר טבעות נישואין פשוטות וחלקות, ללא שיבוץ אבני חן ויהלומים מנצנצים, הרבנים המחמירים טוענים כי יש להשתמש רק בטבעות פשוטות, גם ללא חריטה או עיטורים מיוחדים.

כדי לבחור טבעות נישואין עדינות לאישה כדאי לגלוש באתר של מעצבת תכשיטים מוכשרת ומנוסה, את הטבעות יש להתאים למבנה האצבעות וגודלן, רבים בוחרים טבעות עדינות לאישה מזהב 14-18 קארט, בגימור מבריק או מט. את הטבעת נהוג לענוד כל הזמן, לכן מומלץ לרכוש טבעת בעבודת יד. יש מגוון גדול של עיצובים, מידות ואפשרויות, זו אינה בחירה פשוטה לכן כדאי לקבל עזרה ממעצבת תכשיטים על מנת לבחור בטבעת המתאימה ביותר.

בעוד לגברים נהוג לבחור טבעות יחסית פשוטות ורגילות, יש גם גברים המעוניינים בטבעת מרשימה ומקורית, לרוב מזהב בגוון צהוב או לבן, עם או ללא שיבוץ של אבן חן יוקרתית. נשים לרוב יעדיפו טבעות זהב בעבודת יד ובהתאמה מושלמת לאצבע, אפשר גם לבחור טבעות זהות לגבר ולאישה.

טבעות בעיצוב מודרני ומקורי

בחירת טבעת נישואין לגבר או לאישה אינה דבר של מה בכך, כמובן אפשר ללכת על בטוח ולהזמין טבעות חלקות, רגילות וסטנדרטיות מזהב צהוב או לבן. מי שמעוניין בטבעות מיוחדות בעיצוב מודרני וייחודי, לרוב רוכש את הטבעות ממעצבת תכשיטים יצירתית ומוכשרת, כאשר רבים מהגברים בוחרים בטבעת בעיצוב מודרני העשויה מזהב, בעוד הנשים יעדיפו טבעת עדינה ומקורית.

טווח המחירים של טבעות נישואין משתנה בהתאם לפרמטרים רבים כגון עיצוב, עבודת יד, שיבוץ יהלומים ואבני חן, סוג הזהב, רמת הגימור וכמובן קארט. המחירים משתנים וניתן להזמין טבעת פשוטה וסטנדרטית במחיר של כמה מאות שקלים, בעוד מחירן של טבעות בעבודת יד ובעיצוב מקורי וייחודי עשוי להגיע גם ל-2,000 ₪ ולמעלה מכך.

טבעת נישואין בעבודת יד או מחנות תכשיטים?

את הטבעות לטקס הקידושין ניתן לרכוש במקומות שונים כמו חנויות תכשיטים במרכזי הקניות או במרכז העיר, אך כדי ליהנות מטבעת מרשימה ומקורית אין תחליף לטבעות המעוצבות ומיוצרות בעבודת יד ובאמנות מדהימה על ידי מעצבת תכשיטים.

כאשר מזמינים את הטבעות ישירות מהמעצבת ניתן לחסוך עלויות, מאחר ואין צורך לשלם פערי תיווך. כיום אפשר להזמין טבעות בשלל עיצובים מקוריים ומרהיבים גם בחנות המקוונת, אך חשוב לקחת מידה מדויקת של האצבעות של החתן והכלה. במידה ויש בעיה, מעצבת התכשיטים מתקנת את הטבעת על מנת שתתאים לאצבע. בחנויות התכשיטים ניתן להתרשם מגלריה של טבעות נישואין לאישה ולגבר, מדי שנה יש קולקציה חדשה, אך כדי ליהנות מטבעות נישואין מרשימות וייחודיות בהתאמה אישית מלאה כדאי לרכוש את הטבעות ממעצבת.