ויולה אירועים - איך מתחילים לתכנן חתונה?
נתחיל בכך שנאמר שהחתונה היא לא אירוע שהכלה צריכה לארגן בעצמה בלבד. גם בן הזוג יכול לעזור בתכנון וכמו כן גם קרוב משפחה. חשוב מאוד גם לא לשבור את כל החסכונות ולא להרים אירוע מפוצץ ומנקר עיניים. זכרו, שבאירועים גדולים, מה שהופך את האירוע למושלם, הוא דווקא כל הפרטים הקטנים שתשקיעו בהם, שהם גם יהפכו את האירוע לייחודי ובלתי נשכח.

מה חשוב לבדוק כאשר מתכננים חתונה?

התחילו את הבדיקות המפורטות כחצי שנה לפני מועד האירוע. מדובר על זמן סביר לתכנון החתונה. אפשר לתכנן בלי לחץ וגם אם יש דברים נוספים שיהיה צורך לתכנן אותם, אז תוכלו לעשות זאת בהמשך. באיזה דברים חשוב שכן תתמקדו?

הודעה - חשוב לעדכן את ההורים, המשפחה והחברים הקרובים. אם ההורים עוד לא נפגשו, זה הזמן להכיר ביניהם. תוכלו לבחור מקום ניטרלי כמו מסעדה, בית קפה או אפילו הדירה שלכם. אפשר גם לערוך מפגש חברתי לכל החברים.

תקציב - חשוב מאוד לארגן את מסגרת התקציב. כך תוכלו לדעת מהו התקציב שעומד לרשותכם. אל תבנו על המתנות של האורחים. רוב הפעמים הם לא מכסות את האירוע. כמו כן, קחו בחשבון הוצאות קטנות, שלא חשבתם עליהם כמו, תשלום על עיצוב האולם ותשלום על מערכת הגברה. את התשלום אין לתת מראש. נהוג רק לשלם מקדמה בגובה אחוז מסוים מכל הסכום הכולל של האירוע.

קביעת מועד - יש להחליט על המועד המתאים. האם בקיץ? בחורף? עליכם גם להתחשב בחגים ומועדים שבהם לא מומלץ לקיים אירועים וכמו כן במידה ויש לכם משפחה גדולה בחו"ל או שצפויה לכם תקופת בחינות באונ' וכו'.

מוזמנים - אפשר לערוך רשימה ראשונית של המוזמנים לאירוע. חשבו האם אתם רוצים אירוע רב משתתפים או אירוע מצומצם של משפחה וחברים קרובים בלבד.

המקום - בהתאם לכמות המוזמנים, תוכלו להחליט על המקום המתאים לכם. תוכלו לבחור אולם, גן אירועים או אפילו לערוך את החתונה בטבע. הכל לשיקולכם.

קייטרינג - מרבית האולמות, מציעים גם שירותי קייטרינג. יש גם אולמות שמאפשרים להביא קייטרינג חיצוני. חשוב מאוד, לערוך טעימות. כך תוכלו לדעת האם האוכל אכן ערב לחככם או לא.

בגדים לחתן - אם מדובר על חתונת צהריים או חתונה אינטימית ומצומצמת, אפשר לבחור בגדים קלילים שיתנו מראה נינוח אבל לא נוח מדי. כי אחרי הכל מדובר על החתן ולא על אורח בחתונה. בגדים כאלה יכולים להיות מכנסי ברמודה מחויטים וחולצה שהיא לאו דווקא מכופתרת, אלא יותר במראה קליל ויחד עם זאת אלגנטית. אם מדובר על חתונה גדולה ומפוצצת המתקיימת בערב, אז אפשר ללכת על הלוק הקלאסי. כלומר להחליט אם הולכים על חליפה שלמה או רק על מכנס מחויט בשילוב עם חולצת טי שירט מתחת לז'קט. יש לבחור את הבגדים בצורה נכונה, כך שיחמיאו לגוף. אם אתם צריכים לרכוש בגדים במידות גדולות, אז אפשר להגיע לחנות למידות גדולות לגברים, בה תוכלו למצוא בגדים בשלל סגנונות ועיצובים שיכולים להתאים לאירוע החתונה.

בגדים לכלה - יש לעיין בקטלוגים של שמלות כלה ולבחור את הסגנון המתאים של השמלה. זה כמובן ייבחר על פי נתוני הגוף וכמו כן על פי ההעדפות אישיות. ניתן לאתר כמה סלוני כלות, לקבוע פגישות ולראות מהו הסגנון המתאים. לסלוני הכלות, מומלץ להגיע בליווי של אמא, אחות או חברה טובה. יש אפשרות לשכור שמלת כלה וכמו כן יש אפשרות לרכוש אחת.

שורה תחתונה

נסו כמה שיותר להירגע ולהנות מהיום המאושר בחייכם. חתונה היא אחד האירועים המשמעותיים ועל כן, אם תכננתם את האירוע הזה כמו שצריך, הוא ייצא מושלם וכפי שחלמתם.

איך מתחילים לתכנן חתונה?