ויולה אירועים - הצעה לאטרקציות עבור חגיגת בת מצווה

הצעה לאטרקציות עבור חגיגת בת מצווה

כל ילדה קטנה מחכה לאירוע בת המצווה שלה, לרגע בו היא תעבור לעולם המבוגרים וכל העיניים יהיו נשואות אליה. עם זאת, לצד ההנאה הגדולה שאירוע כגון בת מצווה מבטיח, גם יש לקחת בחשבון שיש אינספור אופציות שניתן לחגוג באמצעותן, ועל כן כה חשוב להכיר מה ניתן לעשות, על מנת שהחגיגה תהיה כמה שיותר שלמה ומוצלחת, ובעתיד תיזכר לצד חיוך גדול.

ראשית מספר דגשים חשובים

רגע לפני שנזכיר את כלל האופציות שבאמצעותן ניתן לחגוג כהלכה בת מצווה, נעבור על מספר דגשים חשובים. ראשית נציין שאין לשכוח שהאירוע נועד לא עבור ההורים, אלא עבור כלת השמחה, ועל כן יש לוודא מראש שהיא מתחברת למהות ההפעלה. שנית יש לזכור שאחרי הכול עדיין מדובר בילדה ולא בנערה, כך ששוב יש להתאים כהלכה את אווירת האירוע ולבסוף נציין שניתן לשקול פעילות בעלת ערך מוסף, או לחלופין כזו שתשאיר זיכרון נחמד.

כניסה מרשימה

אחת האופציות עבור חגיגת בת מצווה נוגעת לכניסה חגיגית לאירוע עצמו, או לחלופין לשילוב של הופעה נחמדה תוך כדי האירוע. פה יש לבחון איזו כניסה מתאימה לאופי של אותה ילדת בת מצווה, כאשר ניתן לשקול כניסה תוך כדי ריקוד, כניסה תוך כדי  זיקוקים, כניסה תוך כדי הצגה, כניסה  שמלווה בשירה וכדומה, כאשר יש לשקול האם הילדה תלווה לצד ההופעה, או תהיה חלק ממנה, כאשר גם בנקודה זו מומלץ לחזור לאופי של הילדה ולהעדפותיה האישיות.

פעילות בעלת ערך מוסף

בת מצווה הינה הזדמנות ללמד את הילדה מהי החשיבות של תרומה והיענות כלפי האחר, ועל כן ניתן לבחור בפרויקט מסוים במהלכו הילדה מסייעת לאחרים, אם בהכנת מתנות לחיילים ואם באמצעות התנדבות בבתי אבות וכדומה. כמו כן, גם ניתן לבחור בטיול משפחתי באתרים בעלי חשיבות למסורת היהודית, כאשר את הפעילות הנבחרת מומלץ לנצל עבור יצירת מצגת לבת מצווה, כך שכלל האורחים יוכלו להתרשם והילדה תוכל לחוש גאווה.

מצגת ייעודית

ציינו שניתן לבחור באופציה של התנדבות מלווה במצגת, ואילו עתה נוסיף ונציין שתמיד מומלץ לארגן מצגת לבת מצווה ולהקרינה באירוע עצמו, אם תוך כדי מהלך הערב ואם כאשר כל תשומת הלב מופנית לכך. פה יש לחשוב כיצד ניתן להפיח חיים במצגת, אם באמצעות מוזיקה ואם באמצעות מגוון שילובי טקסטים נחמדים.

אלמנטים משלימים

לצד שלל הפעילות שניתן להכין, אין לשכוח שגם ההורים מוזמנים לארגן אטרקציות משלהם, בין אם מדובר בהכנת שיר מתנה אשר הוקלט ונערך מראש באופן מקצועי, ובין אם מדובר בהכנת הצגה או ריקוד אשר מוקדש במיוחד בשביל ילדת האירוע. לבסוף נציין שתמיד ניתן להוסיף אלמנטים חגיגיים מסביב, כגון זיקוקים, בועות סבון, הפרחת יונים, מוזיקה שמשולבת עם קרני  לייזר ועוד. מה נותר? לאחל המון מזל טוב ולא לשכוח להתייעץ עם כלת השמחה.