ויולה אירועים - חליפות – לקנות את החליפה המתאימה לאירוע

חליפות – לקנות את החליפה המתאימה לאירוע


ישראל היא לא מדינה קלאסית לגברים שאוהבים ללבוש חליפות. לא משנה לשם מה מבקשים ללבוש אותן, זה לא הלבוש הקלאסי לגברים כאן. אנחנו הרי חיים במדינה מאוד חמה, לחה, והתרבות כאן מקרינה גם על סגנון האופנה שלנו. אנחנו לא "מרובעים" ולא "שמרניים" כמו באירופה, ואנחנו גם לא בהכרח מתנהגים בצורה רשמית כמו בארה"ב.

במדינות רבות באירופה ובארצות הברית, יש הרבה פעמים קוד לבוש לגברים, בין אם מדובר בקוד כתוב ובין אם מדובר בקוד שאיננו כתוב אך הוא נורמה חברתית מוכרת, המחייב גברים ללבוש חליפות על מנת להציג מראה מרשים ויפה, הרי שבישראל זה פחות נהוג. אפילו בפרלמנט הישראלי יש לא מעט חברי כנסת שלא לובשים חליפות, וגם אנשים בתפקידים רשמיים לא בהכרח ממהרים ללבוש אותן. מזג האוויר והתנהלות החצי רשמית, חצי לא, מאפשרת לגברים גם ללבוש בגדים מהודרים, פחות רשמיים מחליפה.

ובכל זאת, אנחנו יכולים למצוא לא מעט חנויות שמוכרות חליפות מסוגים שונים , בין אם מדובר בחליפות שלושה חלקים, ארבעה חלקים, חליפות בצבע אחיד או בשלל צבעים, כל אחד בוחר את מה שמתאים לו על פי הסגנון, על פי מבנה הגוף ועל פי האירוע שלשמו הוא קונה את החליפה.
לפני שנגיע לשאלה כיצד עושים את ההתאמות הנכונות, צריך להדגיש שתי נקודות. הראשונה, מן הסתם, כמעט כל גבר לובש לפחות פעם בחייו חליפה וזה ביום החתונה שלו. אז זה מקובל שגברים ילבשו חליפה, למרות שיש כאלה שגם מוותרים על זה. הנקודה השנייה, רצוי שלכל גבר תהיה חליפה בארון, הוא אף פעם לא יודע מתי הוא יוזמן לפגישה חשובה או מתי הוא יידרש ללבוש חליפה מסיבה אחרת.

כיצד בוחרים חליפה בצורה נכונה


ובכן, אנחנו יכולים לקבוע לעצמנו פרמטרים שונים כיצד לקנות חליפה. הכל מתחיל בשאלה, לשם מה אנחנו צריכים אותה. האם היא מיועדת לחתונה, לעסקים, ליום יום. יש הבדל בין כל האירועים הנ"ל, שכן חלקם חד פעמיים, ייחודים, כמו למשל במקרה של חתונה, אחרים לעומת זאת, אירועים שחוזרים על עצמם, סביר להניח, אז אין סיבה שאנחנו נשקיע בהכרח בחליפה יקרה ומיוחדת.

אנחנו גם צריכים לשאול את עצמנו, עד כמה יהיה לנו נוח ללבוש את החליפה בתנאי המזג האוויר, בין אם מדובר בחליפה שנשתמש בה בישראל או במקום אחר, בין אם מדובר בחליפה שאנחנו נרצה ללבוש אותה כשנהיה במשרד או במקום סגור אחר, או להבדיל במקומות פתוחים.
ויש את שאלת הסגנון, מה בדיוק הטעם שלנו, מה בדיוק מתאים לנו, מה אנחנו מעדיפים, חליפה קייצית, חורפית, חליפה מודרנית, חליפה קלאסית. לשמחתנו יש לנו מספיק אפשרויות לבחור מבניהן ואנחנו רק צריכים להחליט מה אנחנו אוהבים ומה בדיוק מתאים לסגנון שלנו.