ויולה אירועים - טבעות זהב כסמל סטאטוס

טבעות זהב כסמל סטאטוס

אין מצרך מפורסם יותר מזהב להפגנת הסטאטוס החברתי בעולמנו. מהרגע בו הגיעה לעולם המתכת הנוצצת הזאת כולם חושקים בזהב. מלכים, בני אצולה, קיסרים וכיום כל מי שמוגדר כאנשי המאיון העליון והעשירון העליון, טייקונים ואנשים עשירים ובעלי ממון בכל העולם כמו גם כל בני האדם השואפים להגיע לעושר ולשגשוג כלכלי, כולם ידעים שהדרך הפשוטה ביותר להצהיר על סטאטוס חברתי הוא על ידי בעלות על תכשיטי זהב יקרים ויוקרתיים, רצוי של מעצבים מוכרים ומפורסמים ובמחירים יקרים.

בראש תיבת האוצר מנצנצים להם תכשיטי הזהב כמו בסיפור אגדה

הבהלה לזהב הייתה תקופה בעולם ובארצות הברית בעיקר, בה עשרות אלפי אנשים נהרו למרבצי הזהב העשירים ברחבי אמריקה (בעיקר בקליפורניה) ובעולם כולו, חצבו, כרו והקימו עסקי כריית זהב עתירי משאבים.

כיום הזהב שומר על מעמדו כמלך התכשיטים. אונקיית זהב נמצאת במחיר שיא כיום ובעולם התכשיטים, טבעות זהב וכדומה היו מאז ומעולם הדובדבן שבקצפת.
בחנויות התכשיטים היוקרתיות ברור מאליו למצוא קולקציות תכשיטי זהב מסוגים שונים בדרגות קראט שונות, חלק מהתכשיטים משובצים באבנים יקרות, אבנים חצי יקרות, יהלומים או יהלומים עתיקים, קריסטלים ועוד.

חלק מטבעות הזהב היוקרתיות ביותר מגיעות דווקא במראה גולמי של החומר עם גימור לא מלוטש היוצר מתח בין פשטות ליוקרה וחלק מקולקציות תכשיטי הזהב הצהוב או הזהב הלבן שומרות על עיצוב קלאסי שנשמר במשך עשרות שנים. כל אחד והסגנון שלו אך דבר אחד משותף לכולם – זהב באיכות גבוהה ובאחוז קראט גבוה ומעוצב, מסוגנן ומלוטש כמתנה או כהשקעה הם פריט חובה לכל מי שנמצא בסטאטוס גבוה בסולם החברתי.

יאכטה, מטוס סילון פרטי וכספת מלאה בתכשיטי זהב

החיים הטובים של אנשים בסטאטוס גבוה עוברת דרך חנויות תכשיטים יוקרתיות ברחבי העולם כולו שם הזהב שולט בכיפה. כמובן שכבודם של המתכות האחרות מונח במקומם אך תכשיטי זהב בין אם זהב לבן או זהב צהוב הם האטרקטיביים ביותר, היקרים ביותר וכל מי שיש ביכולתו תמיד יעדיף תכשיטי זהב ורצוי בקראט כמה שיותר גבוה.

מבחינת עיצוב הטרנד האקלקטי שולט כיום בשוק התכשיטים וניתן למצוא כיום חופש אדיר ממנו נהנים מעצבים לשלב בתכשיטי יוקרה חומרי גלם שונים ולעצב תכשיטים נפלאים וייחודיים.

עוד בתקופת התנ"ך היה הזהב סמל סטאטוס כאשר מלכים וכוהנים היו אלה שנהנו ממנו יותר מכולם. כאמור הזהב שמר על מעמדו גם כיום והפך למעשה לסחורה אותה ניתן להמיר לכסף, ניתן לסחור בזהב או בערך הזהב בבורסות שונות בעולם ועדיין יש ציידי זהב, אנשים אשר מתפרנסים מחיפוש זהב וכרייתו.

תעשיית הזהב מגלגלת מיליארדי דולרים בשנה וחנויות תכשיטים בהן נמכרים מוצרים עשויים זהב הן רק תחנות הקצה אליהן מגיעים מיליוני קונים פוטנציאליים כשמעשה כל מי שמתחתן זקוק לטבעת אירוסין ונישואין וכמעט 100% מהאנשים יעדיפו תמיד לקנות טבעת זהב לחתונתם כך שהזהב כאן כדי להישאר עוד תקופה ארוכה ולא נראה שמעמדו או מחירו עומדים לרדת בקרוב.

כיום ניתן למצוא משקיעים רבים שחוזים שערך הזהב רק יעלה כאשר יהיה משבר כלכלי. הניסיון מהעבר מלמד אותנו שאכן בעת משבר בבורסות העולם לניירות ערך וכאשר הכלכלה חווה טלטלות וירידות שערים, הזהב הוא זה ששומר על ערכו ואף מגדיל אותו ואין סימן טוב מזה להראות לנו שמעמדו החזק של הזהב בעולם הוא זה שמקנה לו מקום של קבע בקרב בני המאיון העליון, מיליארדרים וכדומה. הזהב הוא אולי רק חומר אך הוא מסמל הרבה יותר מכך.