ויולה אירועים - טקס הכנסת ספר תורה

טקס הכנסת ספר תורה

כתיבת ספר תורה הנו תהליך ארוך, מדויק וגם יקר מאוד. נהוג לחגוג את סיום כתיבת ספר התורה בתהלוכה ובתרועה גדולה לכול אורך הדרך מביתו של רוכש הספר תורה אל בית הכנסת שם הוא ישכון. לעיתים מתקיימות תהלוכות של הכנסת ספר תורה גם בין מעברים של ספר תורה מבית כנסת אחד לאחר.

ספר התורה יהיה מקושט בבד יוקרתי עם כיתוב ברקמה על התורם של הספר תורה. כתרים של רימונים מכסף או זהב יהיו על גבי ספר התורה. בזמן התהלוכה של הכנסת ספר התורה אל בית הכנסת, יתלוו אל התהלוכה אנשים רבים עם תזמורת חגיגית ושמחה, ריקודים, שירה ואף נהוג ללבוש בגדי שבת חגיגיים. כיום אל התהלוכה מתלווה רכב מעוטר באורות ני-און צבעוניות וכתר על גג הרכב בכדי להבליט את שיירת התהלוכה עד להכנסתו של ספר התורה אל ארון הקודש.

בזמן תהלוכת הכנסת ספר התורה קוראים ושרים פסוקים שיר ליום השישי:

"שאו שערים ראשיכם והינשאו פתחי עולם ויבוא מלך הכבוד מי הוא זה מלך הכבוד..."

הדמיון בין שמחת הכנסת ספר תורה לבין שמחת תורה שמיני עצרת

כאשר בזמן סוכות מסיימים לקרוא את כול התנ"ך, מתחילים את ספר בראשית מהתחלה. התחלת קריאת התורה מחדש כרוכה בשמחה רבה עם הקפות של כול ספרי התורה, וקריאת פסוקים (אתה הראית לדעת). באופן דומה, פסוקים אלו נאמרים גם לפני הכנסת ספר התורה, בחגיגות הכנסת ספר תורה חדש.

על כול דבר חדש יש לברך שהחיינו, וגם כאשר מכניסים ספר תורה יש לברך וגם בזמן שמחת תורה.

איש מקצוע להכנסת ספר תורה

אנו ממליצים לכם לפאר את תהלוכת ספר התורה אל בית הכנסת שלכם, ע"י איש מקצוע המיועד לכך. הודות לניסיון הרב של איש המקצוע תוכלו לקבל אווירה מיוחדת במינה ע"י:
  • רכב מיוחד, צבעוני, בעל אורות ונוכחות מרשימה.
  • מערכות שמע וסאונד של מוזיקה נכונה ושמחה עבורכם. בירה נכונה של מוזיקה על פי העידה יכולה להוסיף הזדהות מעמיקה בזמן הטקס.
  • פייטן שידע ללוות, להנחות, לזמר ולברך את התורם ואת המעמד בו כול הקהל נמצא.
  • אפקטים מיוחדים כמו זיקוקים, לפידים אש (כמו בעבר) להעצמת מעמד הכנסת ספר התורה.