ויולה אירועים - מה אתם צריכים בשביל חינה מוצלחת

מה אתם צריכים בשביל חינה מוצלחת

טקס החינה נהוג בקרב קהילות שונות מיהודי עדות המזרח. במהלך הטקס, הנערך לפני חתונתם של בני הזוג, מורחים את החינה החומה-אדמדמה המפורסמת המסמלת שפע של מזל וכל טוב. החינה נפוצה בקרב יהודים עד כדי כך שבמסורת היהודית הוסיפו לה פירושים משלה. וכך, החי"ת של החינה מסמל את החלה, בהתאם לזאת את מצוות הפרשת החלה של האישה. הנו"ן מסמלת את מצוות הנידה והשמירה על טהרת המשפחה, והה"א מסמלת את מצוות הדלקת נרות שבה מצווה האישה בשבתות ובחגים. מעבר לכך, החינה היא סיבה למסיבה וכמו כל מסיבה, צריך לדעת לערוך אותה כמו שצריך.

טיפים לעריכת חינה מנצחת

המשפחה מתעקשת לערוך חינה? תראו להם שאתם יכולים לארגן חינה כמו שצריך. אלה כמה טיפים שיעזרו לכם לערוך את החינה המושלמת שלא יפסיקו לדבר עליה:

  • האוכל – הדרך אל לבו של כל אורח עוברת דרך האוכל שלו. אז אם אין לכם נשק סודי בדמות סבתא עליזה המרוקאית שיודעת להכין אוכל מסורתי לתפארת, כדאי להזמין קייטרינג או לקחת את כל האורחים למסעדה מפוארת. במקרה הזה מומלץ לערוך טעימות לפני שאתם מזמינים את האוכל.
  • האווירה – מיותר לציין כי אחת המאפיינים החשובים ביותר ביצירת חינה טובה הוא האווירה. הביאו עמכם את התלבושות הנוצצות המסורתיות והרבה מצב רוח טוב. כך האורחים שלכם יידבקו בשמחה וירקדו ביחד אתכם.
  • מוזיקה – ואם כבר מדברים על ריקודים, הרי שאי אפשר שלא לדבר על מוזיקה. כדי להשיג את האפקט המנצח תצטרכו לבחור תקליטן לחינה אשר יעזור לכם לשדרג את האווירה. כי אין חינה בלי מוזיקה מקפיצה.
  • האורחים – החינה היא בדרך כלל אירוע קטן יחסית, ולכן כדאי לבחור בקפידה את האנשים שאתם מעוניינים להזמין. כי בניגוד לאירוע הגדול הבא שלכם, שהוא החתונה, כאן לא תוכלו לברוח מהחבר המציק שלא ראיתם כבר שנים. כך שכדאי לערוך רשימה מסודרת של האנשים שאתם באמת רוצים לראות באירוע שלכם.

בוחרים את התקליטן

הזמנת תקליטן לחינה היא אחד הדברים הראשונים שאתם צריכים לבצע לפני שאתם בכלל מתחילים לחלק את ההזמנות למסיבה הגדולה שלכם. תקליטן מקצועי ומיומן יודע "לקרוא" את הקהל, והוא יתאים עבורו את המוזיקה. וזאת כמובן מבלי לשכוח את המוזיקה המרוקנית המסורתית האופיינית כל כך לאירוע משמעותי כמו חינה. כך שכאשר אתם בוחרים את התקליטן שיקפיץ עבורכם את האורחים, דאגו לתשאל אותו לגבי הניסיון שיש לו בתחום. כמו כן, השתדלו לברר עליו כמה שיותר פרטים מאנשים שכבר ערכו חינה בעבר – חברים טובים או בני משפחה.

מעבר לכך, תקליטן מקצועי נכון להגיע לכל מקום – בין אם מדובר בבית הפרטי שלכם ובין אם מדובר באולם אירועים או מסעדה יוקרתית. אך לפני הכול, חשוב לספק עבורו מידע חיוני כמו המיקום וגודל השטח. התקליטן יגיע עם מערכת ההגברה וציוד נוסף כדי להפוך את האירוע שלכם לאירוע מנצח.