ויולה אירועים - 5 רעיונות לא שגרתיים לתפריטי בריאות באירועים עסקיים

5 רעיונות לא שגרתיים לתפריטי בריאות באירועים עסקיים

 
אירועים עסקיים בארגונים הם דבר מאוד נפוץ, חברות רבות עורכות מידי פעם אירועים מסוגים שונים, חלקם מיועדים לעובדי החברה עצמם, וחלקם נערכים מטעם החברה לקהל חיצוני. כמו לדוגמא כנסים, ימי עיון, השקות, קונגרסים ועוד אירועים עסקיים שונים.
 
באירועים כאלה ישנה חשיבות רבה לנושא האירוע, לפעילויות השונות שנערכות בו ולערך המוסף שהוא מעניק למשתתפים. נושא האוכל באירוע שכזה הוא משני ולמרות זאת, יש לתת עליו את הדעת, משום שבלתי אפשרי לערוך אירוע ללא כיבוד הולם שמתאים לאווירה ולאוכלוסיה הנמצאת בו. כאשר מדובר באירוע עסקי, חשוב שהאוכל יהיה גם הוא מכובד ומרשים, יוזמן ממקום איכותי כמו קייטרינג בחולון שאוהבים, אף אם אינו עומד במרכז האירוע.
 
בשנים האחרונות החלה מודעות רבה לאוכל בריא שהחלה מחלחלת גם לארגונים וחברות שונות ולא פעם מחפשים רעיונות לגיון שיתאימו להלך הרוח בתקופה האחרונה.
 

תפריט בבקשה

לפני שמתחילים לחשוב על התפריט חשוב שנחשוב על קהל היעד. באם מדובר למשל בכנס מפתחים צעירים סביר להניח שתפריט עמוס ועשיר פחות ידבר אליהם והם יעדיפו בר חופשי. חשוב לשים לב ולדאוג לשילוב של מנות המותאמות לסועדים בעלי דרישות ספציפיות, כמו צמחונים, טבעונים ובעלי רגישות לגלוטן, לקטוז ומאכלים שונים אחרים. אורח באירוע שלכם שלא יימצא מה לאכול עבורו ויביט במשך הארוחה בסועדים כאשר צלחתו ריקה, יעמוד במצב לא נוח, שיסב גם לכם, המארחים, אי נעימות רבה.
 

טרי טרי

לאחר שניגשים לחברה המתמחה בתחום של הסעדה ואירועים עסקיים חשוב לשאול על מרכיבי המנות וחומרי הגלם. ככל שהם יותר טריים כך הם יותר בריאים. והיום, בריאות זה שם המשחק!
 

ירקות ופירות

תזונה בריאה מתחילה באכילה של פירות וירקות בצבעים, טקסטורות ומרקמים שונים. ולכן נוסיף לתפריט באירוע העסקי מגוון רחב של סלטים, קינוחים המשלבים פירות טריים ומגשי ירקות חתוכים. כל אלו יכולים לספק לנו תפריט מכובד, צבעוני וטעים לכל אירוע ועם זאת, את כל המרכיבים התזונתיים הבריאים המתאימים לנו. ירקות יכולים להגיע גם בצורה אפויה או מבושלת וליצור עוד מגוון בתפריט כמו לדוגמא אנטיפסטי, ירקות מוקפצים, סלטים חמים וכדומה.
 

אם כבר פחמימה אז מלאה

הפחמימות הן חלק נכבד מכל תפריט. מהלחמים המוגשים במנה הראשונה ועד לקינוחים. החליפו כמה שיותר ממנות הפחמימה במנות עם דגנים מלאים. דאגו כי מקום לחמים לבנים, יהיה באירוע מבחר של לחמים מלאים, מכוסמין ועד שיפון. במקום סלט פסטה על בסיס קמח לבן, הזמינו סלט פסטה על בסיס קמח מלא ודאגו למגוון רחב המתאים לכלל האורחים שלכם באירוע.
 

להוריד סוכר מיותר

שתייה ממותקת מזוהה עם תזונה לקויה. ידוע כי כוס שתייה ממותקת מקבילה ל-5 קוביות סוכר ואף יותר. ובכדי להפוך את אירוע החברה שלכם להרבה יותר בריא ומשקף מודעות, רצוי להחליף את השתייה הממותקת בתחליפים טבעיים יותר. אפשר להגיש קנקני מים עם תוספות לא שגרתיות כמו לדוגמא פלחי פירות, רצועות מלפפונים ועוד מגוון אפשרויות שירעננו את האירוע שלכם.
 
אירועים עסקיים זאת הזדמנות לצאת מהקופסא ובמקום הבורקסים והרוגעלכים הרגילים להעניק לאורחים אפשרויות לתפריט מגוון ובריא.